SUMARROCA rodinné vinařství

Naše kořeny sahají až do vesnice Llimiana v Pallars Jussà. Právě zde zasvětilo několik generací rodiny Sumarroca svůj život vinohradnictví. Na počátku 80. let minulého století se Carles Sumarroca přestěhoval do Penedés, kde koupil usedlost Molí Coloma v Subirats a usedlost Heretat Sabartés v Banyeres del Penedés.
V roce 1999 koupil symbolický venkovský statek Sant Sadurní d'Anoia, který byl přejmenován na Finca Sumarroca (venkovský statek Sumarroca).

Vinařství se nachází na venkovském sídle Molí Coloma přímo v srdci regionu Penedés mezi Barcelonou a Tarragonou, na břehu řeky Anoia. Vinice se rozkládají na třech pozemcích: Molí Coloma, Heretat Sabartés a Sumarroca. Jejich celková rozloha činí 464,8 ha, což nám umožňuje pěstovat všechny hrozny, které potřebujeme k výrobě našich vín a cavy.

Protože jsme zcela soběstační, kontrolujeme každou fázi výrobního procesu s úplnou sledovatelností od vinné révy až po láhev.

Zároveň je společnost Sumarroca neochvějně oddaná ochraně životního prostředí a biologické rozmanitosti díky odpovědnému a ekologickému pěstování a výrobě vína, na které dohlíží tým čtyř odborníků na výrobu vína a technicko-zemědělský management