RITME Celler DOQ Priorat

Vinařství se nachází na okraji La Vilella Alta v bývalém statku, který byl kompletně přeměněn na vinařství o rozloze 550 metrů čtverečních spolu s degustační místností o rozloze 100 metrů čtverečních. Nejlepší věcí na vinařství je jeho umístění, které nabízí výhled na pohoří Montsant a město La Figuera, a tím i úžasné výhledy a klid. Vinařství je perfektně izolované se všemi potřebnými teplotními kontroly a zařízeními pro výrobu vína. Vinařství má prostor pro výrobu vína s různými nerezovými nádržemi a dubovými nádržemi, stejně jako prostor pro zrání vína v sudech a dozrávání ve lahvích.

DOQ Priorat je prestižní španělské víno pocházející z oblasti Priorat v Katalánsku. Tato oblast je dlouhou dobu spojována s výrobou vína a má bohatou historii vinařství.

Název "Priorat" je spojen s myšlenkou na víno po staletí. Tato oblast se vyznačuje kombinací půdy, klimatu, horské geografie a prací mužů a žen, kteří se podílejí na výrobě vína. Dodržování technik starobylé tradice a zároveň využití moderní technologie, přizpůsobené požadavkům kvality, nám dává autentický a exkluzivní produkt: víno z Prioratu.

V roce 2010 chtěl Albert Jané zažít jedinečnou zkušenost výroby vína a péče o vinice v oblasti Priorat, která je blízká, ale velmi odlišná od Montsantu. Chtěl sdílet své první zkušenosti z Penedès, kde v roce 1996 začal s rodinným podnikem, poté v Montsantu od roku 2004 a v roce 2010 také v Prioratu, aby uzavřel tento kruh.

Projekt začal v Poboleda, ale v roce 2012 založil vinařství v krásné, jedinečné La Vilella Alta, v starém objektu, který byl nyní kompletně zrekonstruován.